HISTORIE

DOUWE EGBERTS

Bohatá historie Douwe Egberts začíná před 260 lety v malé vesničce Joure v Holandsku.

1753

V roce 1753 otevřel pan Egbert Douwes se svou ženou obchod v Joure, v Holandsku. Založením tohoto podniku byl položen základní kámen pro založení značky Douwe Egberts. Jejich cílem bylo prodávat výrobky pro „každodenní potěšení“ Do první světové války prodávali různé druhy zboží – kávu, čaj, tabák, ale i cukrovinky. 

1755

V roce 1755 se jim narodil syn, kterého pojmenovali Douwe Egberts. O několik let později se žení a přebírá rodinný podnik, který velmi dobře prosperuje. Po jeho smrti se manželka rozhodne v podnikání pokračovat a provozuje firmu pod názvem: Podnik vdovy po Douwe Egberts. 

1919

Firma prosperuje a je známá pod názvem Douwe Egberts. V roce 1919 otevírá firma Douwe Egberts  první podnik v Utrechtu  a stává se tak z regionální národní firmou. Do pražírny byly pytle se zelenou kávou převáženy na koních

1925

V roce 1925 byla poprvné použita na obalech pečeť, která se dlouho vyvíjela a měla mnoho podob. Nebyla vždy červená, ale byla i zelená, žlutá, modrá i zlatá a odlišovala různou kvalitu produktů. 1929 se společnost přesunula (expandovala) do Utrechtu, ale kancelář zůstala v Joure. 

1954

V roce 1954 byla uvedena na holandský trh první instatní káva - Moccona, po vzoru amerických vojáků. Třináct let poté byla natočena a vysílána první televizní reklama Douwe Egberts v Holandsku.

2002

V roce 2002 dochází k omlazení pro Douwe Egberts typické aroma lady známé z obalů kávy Douwe Egberts. Celosvětově je aroma lady používaná ve 36 zemích. Díky ní v obchodě již mnoho let snadno poznáte své oblíbené a kvalitní kávy Douwe Egberts.

2014

Značka Douwe Egberts má více jak 260ti letou tradici a stále si drží vysokou kvalitu své kávy. Zároveň je významným inovátorem v oblasti horkých nápojů, především pak kávy. Například v roce 2013 jako první uvedla na trh řadu ochucených instantních káv, která si hned získala velkou popularitu.

2015

V roce 2015 se společnost Douwe Egberts spojila s kávovou částí firmy Mondelez. Tímto spojením došlo k vytvoření nového portfolia rozmanitých káv jako je Douwe Egberts, Jacobs, Dadák nebo Tassimo.